Peptidyal HX

Peptidyal HX® to formuła, która charakteryzuje się jednym z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego (18 mg/ml) spośród wszystkich tego typu produktów oferowanych na rynku. Kwas hialuronowy zawarty w Peptidyal HX® ma ściśle określoną masę cząsteczkową, która jest wynikiem zaawansowanych obliczeń opartych na współczynnikach stechiometrycznych.

Każde opakowanie preparatu zawiera 2 ampułkostrzykawki z przezroczystym, wyskoelastycznym żelem.

Skład: Sodium Hyaluronate 18 mg/ml, Hydroxyapatite CaHA 0.01%, Glycine and L-Proline

Preparat wykazuje:

  • oddziaływanie na powierzchnię, które zapewnia optymalny poziom nawilżenia oraz działanie filmogenne warstwy rogowej, a także optymalny efekt ochronny i wyraźną poprawę napięcia skóry,
  • intensywną stymulację produkcji białek w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu jej struktura staje się bardziej zwarta i elastyczna, a zmarszczki i zagłębienia skórne ulegają znacznemu spłyceniu.

Połączenie proliny i glicyny z kwasem hialuronowym pozwoliło nam uzyskać właściwości pobudzające tworzenie nowego kolagenu, na który zapotrzebowanie rośnie wraz z wiekiem.
Peptidyal HX® zawiera również 0,01% hydroksyapatytu wapnia. Ten innowacyjny składnik ma ogromne znaczenie w produkcie biostymulującym. Mikrosfery hydroksyapatytu stymulują jeszcze więcej fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki włączeniu CaHA do składu preparatu degradacja kwasu hialuronowego ma charakter o wiele bardziej stopniowy.